Miért kellene Netanjahunak bocsánatot kérnie olyan tettekért, amihez semmi köze?

Benjamin Netanjahu, Izrael állam miniszterelnöke, Afrikában járt. Ez egyes publicistákat, és baloldali politikusokat arra a gondolatra indított, hogy ha már ott jár, Netanjahu úr kérjen bocsnatot azért, mert Izrael annak idején fegyverszállítmányokkal támogatta Mengisztu tábornok etiópiai katonai rezsimjét.

A nemzetközi diplomáciában Willy Brandt ( liberális német politikus, nem mellesleg Stasi- ügynök) óta van szokásban, hogy egy ország kormányfője történelmi bűnökért kérjen bocsánatot egy másiktól, akkor is, az jónéhány évtizeddel azelőtt történt, ha neki magának és az éppen életben lévő generációnak semmi köze ahhoz a konkrét bűnhöz.
Az egész badarság. Ilyen alapon a ma élő krími tatároknak bocsánatot kellene kérniük a magyaroktól  a tatárjárásért. Satöbbi. Mengisztu tábornok etiópiai katonai rezsimje az 1980-as években volt hatalmon. Netanjahu akkor nem volt Izrael miniszterelnöke. Sőt, továbbszőve a gondolatot: az egyszerű izraeli polgárnak sem volt semmi köze Mengisztuhoz. Nem egy nép követett el bűnt, hanem az akkori politikai elit. Nekik kellene bocsánatot kérni, nem annak a politikusnak, aki jelentős segélyeket, fejlesztéseket ígér az adott országnak.
Az egész a baloldal újabb hiszterikus támadása Netanjahu kormánya ellen. Keresni kell a fogást, hátha van. De nem fognak találni.
Netanjahu ennél sokkal jobb. Erősebb ellenfél. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Magyarország, turizmus: Mi nem utazunk, a külföldiek jönnek

Svédország: Egy iráni lány kálváriája

Miután elbuktuk a kvótapert,a külügyminiszter ezt mondta